Sipariş Oluşturma

- Sitemizden alışveriş yapmak için öncelikle sipariş vermek istediğiniz ürünleri alışveriş sepetinize eklemeniz gerekir.

- Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçtiği ürünleri hemen alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak rahat alışveriş yapma imkanı sağlamaktır.

- Alışveriş sepetine eklediğiniz ürünleri dilerseniz daha sonra sepetinizden çıkartabilir, miktarını ve ürün seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

- Sepetinize eklemiş olduğunuz ürünlerin toplam tutarı sepet sayfanızda görünecektir. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

Ödeme

- Sipariş listenizi oluşturduktan sonra alışverişinizi tamamlamak için Ödeme sayfalarını kullanabilirsiniz.

- Ödeme sayfalarında 1. Adım iletişim bilgileridir. Eğer sitemize daha önce üye olmuşsanız üye adı ve şifrenizle giriş yaparak üyelik bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Yeni üye olacaksanız üye ol bağlantısını kullanarak üye olabilir, üye olduktan sonra alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yapmak istiyorsanız ziyaretçi kasası seçeneğiyle devam edebilirsiniz.

- 2. Adımda fatura adresi, 3. Adımda teslimat adresi bilgileriniz istenecektir. Üye iseniz, üyelik sırasında vermiş olduğunuz adresi dilerseniz bu aşamada değiştirebilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yapmak istiyorsanız her siparişinizde bu bilgileri girmeniz gerekir.

- 4. Adımda ödeme metodunu seçerek alışverişinizi tamamlarsınız.

* Havale / EFT metodunu seçecekseniz belirtilen banka hesap numaralarından birine veya belirtilen PTT Posta Çeki hesabına toplam alışveriş tutarını göndermeniz gerekir. İnternet bankacılığı hizmetlerini kullanmak size büyük kolaylık sağlayacaktır.

* Kredi Kartı ile ödeme metodunu seçecekseniz uygun seçeneklerden bilgilerinizi girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

Güvenlik

- Sitemiz üzerinden kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde 128 bit SSL şifreleme ile en güvenli ödeme sistemleri kullanılmaktadır. Söz konusu uygulama tüm dünyada güvenle uygulanır niteliktedir.

- Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir.

- Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine 128 bit SSL güvenliği ile şifreleyerek iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

Gizlilik

- Sitemizin üye kayıt formunda istenilen bilgiler ( e-posta adresi, telefon, teslimat adresi ) hiçbir şekilde 3. şahıslara verilmez, site amaçları dışında kullanılmaz. Bu konuda Tahtakale Hobi üyelerin bilgilerini gizli tutmayı kabul ve taahhüt eder.

Teslimat

- Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde teslimat kargo firmaları aracılığıyla yapılmaktadır.
- Ürünleriniz, siparişi tamamlarken seçeceğiniz anlaşmalı kargolardan biri ile adresinize gönderilir.

- Ödemenizi kredi kartı, havale ya da EFT ile yaptıysanız
Sipariş tutarınız 150,00 TL'nin altında ise ağırlık ve hacime bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine kargo ücreti 10,00 TL'dir. Kargo ücreti alışverişinizin sonunda sipariş tutarınıza ilave edilerek sizden tahsil edilecektir. Kargo ücretini bize ödemenizin sebebi; ürünlerinizin ağırlık ve hacmine göre kargo ücreti 10,00 TL'yi geçtiği durumlarda kargo firmasına daha fazla kargo ücreti ödememenizdir. Kargo ücreti 10,00 TL'yi geçerse aradaki fark bizim tarafımızdan kargo firmasına ödenir. Ayrıca sevdiklerinize hediye olarak göndereceğiniz alışverişlerde de kargo ücretini hediye göndereceğiniz kişiye ödetmek zorunda kalmazsınız.

Sipariş tutarınız 150,00 TL'nin üzerinde ise teslimat için herhangi bir kargo ücreti ödemezsiniz. Yani aldığınız ürünlerin taşıma ücreti bizim tarafımızdan kargo firmasına ödenir.


- Kargo ile yapılan gönderilerde ürünlerinizi teslim alırken ezilmiş, kırılmış, hasar görmüş paketleri kontrol ederek alınız. Paketlerde herhangi bir problem olmamasına rağmen zarar görmüş ürün varsa bize bildirin. Bu ürünlerin yenisi tarafımızdan tekrar gönderilecektir.


- Ödeme işlemi tamamlanmış olan siparişler 1-3 iş gününde kargoya verilir. Stoklarda olmayan ürün(ler) varsa temin süresi 1-7 iş günüdür. İthalat veya imalattan kaynaklanan problemler nedeniyle temin edilemeyen ürünler olursa, bu ürünler için ödediğiniz tutar size eksiksiz iade edilir.

Garanti ve İade Koşulları

- Sitemizde bulunan bütün ürünler ithalatçı ve imalatçı firmaların kalite güvencesi altındadır.

- Bozuk olduğunu düşündüğünüz veya kalitesini yetersiz gördüğünüz ürünleri teslim tarihinden sonra 1 hafta içerisinde bize iade edebilirsiniz. Bozuk ürünler kargo ücreti tarafımızdan karşılanmak üzere yenisi ile değiştirilecektir. Diğer iade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir.